tatry2.jpg
Wycieczka zawodowa TOT- ków
Poprawiono: 18 styczeń 2023

W piątek, 13 stycznia, klasy II TOT oraz IV TOTp pod opieką pani Krystyny Hotloś i pana Damiana Borkowskiego realizowali zagadnienia programowe na wycieczce wyjazdowej do Krakowa. Tematem zajęć było zapoznanie się z atrakcją turystyczną: Trakt Królewski w dawnej stolicy oraz uczestniczenie w zajęciach edukacyjnych „Ścieżka pasażera” na lotnisku w Balicach, organizowanych przez Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Balice.

Wcześniej wyszukane i opracowane informacje o atrakcjach na Trakcie Królewskim uczniowie przekazywali, wcielając się w rolę przewodnika. Okazało się, że nie jest nim tak łatwo być – trzeba się nieźle postarać, aby zainteresować całą grupę.

Na Balicach pracownik lotniska przybliżył młodzieży  funkcjonowanie tego obiektu użyteczności społecznej i jego specyficzną nomenklaturę. Można było zobaczyć z tarasu widokowego starty i lądowania samolotów, a także przejść przez odprawę pasażerską, zapoznając się z procedurami, przepisami prawnymi i zasadami stosowanymi przy pasażerskim transporcie lotniczym.

Wiele niezapomnianych wrażeń i wiedza przekazana w ciekawy sposób – tak podsumowali wycieczkę uczniowie!

 

 Galeria zdjęć >>>