en1.jpg
Kolędy i pastorałki jako polska tradycja świętowania
Poprawiono: 23 styczeń 2023

17 stycznia w kinie SOKÓŁ społeczność naszej szkoły uczestniczyła w Szkolnym Koncercie Kolęd i Pastorałek. Była to pierwsza edycja, która stała się okazją do świętowania, uwielbienia Jezusa oraz miłego spędzenia wspólnego czasu. W kolędowaniu brały udział zespoły z różnych klas i soliści, którzy przygotowali utwory z akompaniamentem instrumentu.

Konferansjerzy – Aleksandra Mastalska i Szymon Kostrzeba – zapraszali na występ poszczególnych wykonawców i dbali o realizację ustalonych punktów programu.

Wydarzenie uświetnił także występ dzieci z Niepublicznego Przedszkola Pszczółka Maja pod opieką pań: Anny, Zuzanny, Doroty Adamczyk. Nad całością koncertu, merytorycznie i organizacyjnie, czuwali: s. M. Natana Kasprzyk,  ks. Krzysztof Wójs, ks. Mateusz Bogula, ks. Krzysztof Czyżowski. Wszyscy śpiewający z wielkim zaangażowaniem przedstawiali swój repertuar, z radością i mocą śpiewali kolędy, a także pastorałki. Publiczność nagradzała długimi i gromkimi brawami.

Przegląd zakończyło przemówienie pana dyrektora Grzegorza Skalskiego, który podziękował, gratulując młodzieży i dzieciom pięknego wykonania utworów. Życzył owocnego rozwijania talentów muzycznych oraz przypomniał słowa św. Jana Pawła II: „Niech tradycja śpiewania stale trwa i podtrzymuje to, co istotne w naszej kulturze i w naszej historii”.

  Galeria zdjęć >>>