Notka klasy 1 TIŻ

W dniu 12.11.2013 klasa 1 Tiż wraz z wychowawcą mgr Urszulą Sadowską w ramach zajęć z wychowawcą odwiedziła Izbę Pamięci ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Dzięki cennym pamiątkom, eksponatom i materiałom tam zgromadzonym młodzież poznała dorobek i życiorys przyszłego patrona szkoły. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszył się odtworzony pokój ks.J.Tischnera z oryginalnymi jego meblami i eksponatami. W dniu 18.02.2014 młodzież oglądała też film biograficzny „Tischner-życie w opowieści”. Uczniowie z wielką uwagą słuchali wypowiedzi różnych osób znających księdza J.Tischnera. Wzruszyła ich postać człowieka, który był przyjazny ludziom i całemu światu i jeszcze z takim poczuciem humoru.