Podniesienie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim
Poprawiono: 11 wrzesień 2024

efs

Nr projektu FEMP.06.11-IP.01-0136/24

Projekt realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.11 Wsparcie kształcenia zawodowego, typ projektu
A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Okres realizacji projektu: od 01.09.2024 roku do 30.09.2027 roku

Wartość projektu: 8 313 406,20 zł, w tym:

• dofinansowanie 7 482 065,58 zł

• wartość UE 7 066 395,27 zł

• wartość BP 415 670,31zł

Celem projektu jest wspieranie równego dostępu do dobrej jakości, włączającego kształcenia i szkolenia, wspieranie rozwijania oferty zawodowej szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki oraz zwiększenie szans na zatrudnienie 1 100 uczniów/uczennic szkół Powiatu Nowosądeckiego prowadzących kształcenie zawodowe, poprzez poprawę efektywności kształcenia zawodowego, realizowanego we współpracy z pracodawcami, w tym:

• nabycie dodatkowych kwalifikacji przez uczniów/uczennice, poprzez organizację kursów i szkoleń takich jak: barman, barista, kelner, AutoCAD, prawo jazdy, prawo jazdy BE, operator wózka podnośnikowego z mechanicznym napędem podnoszenia, spawacz, operator koparkoładowarki, kurs księgowości, kurs instalacji paneli PV, operator maszyn harvester i forwarder, kurs nauki jazdy konnej i wiele innych.

• podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli szkół ponadpodstawowych;

• organizację płatnych staży uczniowskich;

• tworzenie w szkołach Powiatu Nowosądeckiego warunków zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy zawodowego poprzez doposażenie w sprzęt

i materiały dydaktyczne;

• doradztwo zawodowe.

Ponadto zostaną zorganizowane zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z przedmiotów zawodowych i ogólnych oraz zajęcia z zakresu przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji.

Dodatkowo w ramach realizacji zajęć dydaktyczno - wyrównawczych z przedmiotów zawodowych zaplanowano również zajęcia w Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon.

Projekt skierowany jest do uczniów następujących techników i szkół branżowych Powiatu Nowosądeckiego:

• Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie,

• Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju,

• Zespół Szkół im. św. Kingi w Łącku,

• Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej,

• Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu.

Realizacja projektu pozwoli na podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Nowosądeckim, będącą odpowiedzią na oczekiwania rynku pracy. Zostanie wypracowana stała i trwała współpraca szkół prowadzących kształcenie zawodowe
z otoczeniem społeczno-gospodarczym skutkująca elastycznym reagowaniem na potrzeby pracodawców.

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich operacja o znaczeniu strategicznym dla Małopolski.

Poniżej dokumenty rekrutacyjne:

Oświadczenie o posiadaniu prawa jazdy b

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa

Załącznik nr 1 Formularz rekrutacyjny

Załącznik nr 2 Formularz zgłoszeniowy na doradztwo

Załącznik nr 2 Formularz zgłoszeniowy na kursy i szkolenia zawodowe

Załącznik nr 2 Formularz zgłoszeniowy na zajęcia dydaktyczno wyrównawcze

Załącznik nr 2 Formularz zgłoszeniowy na zajęcia z zakresu przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji

Załącznik nr 3 Deklaracja uczestnictwa w projekcie

Załącznik nr 4 Zakres danych