Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych

14 października nasza szkoła uroczyście obchodziła wyjątkowe święto – Dzień  Edukacji Narodowej. Zostało ono połączone z ceremonią ślubowania klas pierwszych.  Dyrekcja, nauczyciele, obsługa szkoły otrzymali podziękowania za trud podejmowanych działań. Ze sceny kina Sokół popłynęły życzenia prosto z uczniowskich serc.

W czasie przemówienia pan dyrektor Grzegorz Skalski podkreślił fakt, iż  wielu uczniów w tym roku szkolnym  zaufało naszej szkole, wybierając ją jako miejsce kolejnego etapu kształcenia. Stwierdził, że jest to źródło ogromnej satysfakcji dla całego grona pedagogicznego, ale równocześnie wyzwanie.

Właśnie tego dnia aż 310 uczniów, uczących się w dwunastu klasach pierwszych, zostało oficjalnie przyjętych w poczet społeczności ZSP im. ks. prof. Józefa Tischnera. Pierwszoklasiści ślubowali świadomość swoich praw i obowiązków, tym samym zobowiązując się do sumienności, uczciwości, przestrzegania statutu i troski o dobre imię szkoły.

Zwieńczeniem uroczystości był program artystyczny, którego celem było humorystyczne przedstawienie różnych typów nauczycieli. Zespolenie scenek rodzajowych z muzyką, światłem oraz choreografią – zebrało gromkie brawa.