Z wizytą w Sądzie Okręgowym

W czwartek 17 października w Sądzie  Okręgowym w Nowym Sączu odbył się Międzynarodowy Dzień Mediacji.  Nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych w ramach edukacji prawnej na zaproszenie Stowarzyszenia Sursum Corda.

Uczestnikom zostały przedstawione korzyści płynące z polubownego rozstrzygania sporów na drodze postępowania mediacyjnego. Uczniowie klasy  Technikum obsługi turystyki oraz Technikum ekonomicznego wraz z grupą wolontariuszy z Szkolnego Klubu Wolontariatu poznawali zasady prowadzenia mediacji, korzyści oraz trudności z tym związane. Wraz z mediatorami Sądeckiego Centrum Mediacji wzięli udział w przygotowanych inscenizacjach symulacyjnych mediacji, obserwowali praktycznie, na czym polega praca mediatora i jak przebiega postępowanie mediacyjne.

Dodatkowo młodzież miała szansę spotkania się z pracownikami Sądu, poznania struktur działania wymiaru sprawiedliwości oraz wybranych pomieszczeń sądowych.