pier.jpg
01
Gru
W naszej szkole uczy się 100 Aniołów! podsumowanie akcji „Wylosuj Anioła”
Posted by Ewelina Pogwizd

Strach, ból, samotność i niepewność – choremu dziecku i jego rodzinie podczas leczenia w szpitalu onkologicznym towarzyszą trudne emocje. Członkowie fundacji „Gdy Liczy się Czas” postanowili zainicjować akcję pisania kartek dla dzieci „Wylosuj Anioła”, która ma na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów.  Nasza szkoła z wielką przyjemnością dołączyła do wyżej wymienionej akcji.  W efekcie uczniowie przenieśli się w świat dziecięcych marzeń i stworzyli aż 100 kartek!

Kubuś Puchatek i inni bohaterowie ze Stumilowego Lasu, Mały Książę, Elza, Dzwoneczek, Minionki, Kucyki Pony, Muminki, liczne pieski, kotki, bałwanki, misie, serduszka, kwiatuszki, baloniki, motylki… Kolorowe postacie z bajek opanowały lekcje języka polskiego w szkole branżowej.  Uczniowie ćwicząc redagowanie krótkich form wypowiedzi przy okazji dodawali otuchy dzieciom zmagającym się z chorobą nowotworową. W akcję zaangażowały się wszystkie cztery klasy pierwsze szkoły branżowej (1Zap, 1 Zbp, 1Zag, 1Zbg), a także klasa 2Za. Również wśród uczniów technikum nie zabrakło Aniołów. Zasilają oni szeregi klasy 1TIg, 1ETg i 1ETp. Ich zdolności plastyczne niewątpliwie stanowią mocną stronę naszych 100 kartek. Przedsięwzięcie było dla uczniów żywą i niezwykle cenną lekcją empatii. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i włączyli się w to szlachetne dzieło.

Szkolnym koordynatorem akcji była Magdalena Nowakowska. Szczególne podziękowania należą się także pani Dorocie Kruczek, która okazała się dobrym duchem akcji i niezwykle skutecznie motywowała swoją klasę do tworzenia pięknych kartek. Zresztą zobaczcie sami efekt naszej pracy. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Galeria zdjęć >>>