ang002.jpg
01
Gru
Z sukcesem w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym w Krakowie
Posted by Ewelina Pogwizd

Najlepsi krasomówcy z województwa małopolskiego spotkali się 27 lutego na eliminacjach regionalnych w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Michał Janus z klasy 1ETg (opiekun: pani Magdalena Nowakowska) oraz Anna Sokołowska z klasy 3TL (opiekun: pani Dorota Kruczek). Przypomnijmy, w eliminacjach lokalnych Ania zajęła II miejsce, natomiast Michał  III miejsce oraz otrzymał wyróżnienie publiczności.  

Zadaniem uczestników XXII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, było wygłoszenie 5-minutowego przemówienia na temat: „Czasy walki o wolność ojczyzny – pamiętać o nich czy odłożyć je do lamusa?”. Jury, po wysłuchaniu  przemówień, podkreśliło ich wysoki poziom, dojrzałość i samodzielność sądów wygłaszanych przez mówców.

Cieszymy się bardzo z sukcesu Ani Sokołowskiej, która znalazła się w gronie najlepiej władających słowem. Zdobyła wyróżnienie – Jury doceniło sugestywność oraz refleksyjność jej przemówienia. Zasłużone gratulacje należą się również Michałowi Janusowi, który  wygłosił ciekawą i przejmującą mowę.  Aniu, Michale, serdecznie gratulujemy.

 Podczas zmagań konkursowych uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą dr Łucji Staniczek (pomysłodawczyni konkursu). Zapoznali się z bogatą historią budynku Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wzięli  także udział w warsztatach  na temat: „Stereotypy mieszkają w języku” prowadzonych przez Weronikę Sikorę – doktorantkę Wydziału Polonistyki UJ.

Galeria zdjęć >>>