Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
Posted by Ewelina Pogwizd

Uczniowie technikum  urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w obecnej sytuacji przebywają w domu i podczas nauki zdalnej zdobywają wiedzę w trochę inny sposób, niż do tej pory. W oparciu o wcześniej przygotowaną instalację na warsztatach szkolnych sporządzają zestawienia materiałowe, przedstawiają kolejność i sposób wykonywanych zadań oraz opracowują  rysunki dla konkretnej  instalacji. Bardzo często korzystają z informacji zamieszczonych na specjalistycznych  stronach internetowych oraz z filmów instruktażowych.

Aktualnie omawianym zagadnieniem są sposoby montażu pomp ciepła oraz ich dobór w oparciu o wytyczne i dyrektywy europejskie. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczą w tych zajęciach brakuje im jednak , tak bardzo potrzebnych, wyjazdów zawodoznawczych.