”Akademia Menedżerska”

W dniu 21 marca 2012 r. uczennica kl. I TOT Wiktoria Szewczyk jako aktywny uczestnik V edycji programu Szkoły Głównej Handlowej pt.” Akademia Menedżerska”, realizowanego na zajęciach dodatkowych przez prof. K. Hotloś , została wyróżniona i wzięła udział w wykładach na SGH.
 Wiktorio, co zainteresowało Cię w tym projekcie?

Jestem w I klasie. W zeszłym roku przez długi czas, przy wyborze szkoły myślałam o tym,  by jako dalszą drogę swojego kształcenia obrać Technikum Ekonomiczne. Los lubi, sobie żartować z ludzi i ze mnie też sobie zakpił. Wylądowałam na zupełnie innym profilu. Jestem jednakże z  tych co nie tak łatwo się poddają i nie tak łatwo zapominają.  Gdy pani prof. Hotloś, z którą mam przedmiot „podstawy przedsiębiorczości” poinformowała mnie o zajęcia dodatkowych o tematyce ekonomicznej  i zaproponowała udział w zajęciach e-learningowych ,zapisałam się do kafeterii, tak ‘’na farta’’. Zostałam przyjęta i ….wsiąkłam. Zajęcia są ciekawe i różnorodne. Jest 5 ścieżek z różnymi formami edukacji, które pozwalają się dokształcić i zdobyć cenne punkty.
1)Finansowanie działalności biznesowej,
2)Wzmaganie przewag konkurencyjnych,
3)Budowanie Wizerunku Firmy
4)Zarządzanie kapitałem ludzkim
5)Międzynarodowe relacje biznesowe
Tematyka w ramach tych bloków tematycznych dobierana jest ciekawie, co jeszcze bardziej motywuje do efektywniejszej pracy i podjęcia większych starań. Poza tym – zawsze mogę liczyć na  pomoc opiekuna – panią prof. Hotloś.
Czy poleciłaby swoim rówieśnikom tę formę edukacji?
 Platforma Kaweteria.edu.pl wymaga przede wszystkim umiejętności planowania. Zdarza się, że w tygodniu jest więcej niż jedna  forma aktywności, a przy szkole i normalnych zajęciach, trzeba się nagimnastykować, żeby została jeszcze chwila na przyjemności, zupełnie poza edukacyjne  bo bez tego żyć się nie da, przynajmniej na dłuższą metę.
Jeśli umiemy planować i logicznie myśleć i choć trochę interesują nas podane zagadnienie to jak najbardziej zajęcia dla nas. Nie ma możliwości, żeby się nudzić. Przy okazji poznaje się sporo nowych ludzi, wykształca umiejętności takie jak praca w grupie, czy chociażby skuteczne zarządzanie swoim czasem, a to już i tak dużo. Nie mówiąc już o wiedzy, którą zupełnie mimochodem się dostaje.-Co mi dała kafeteria? Jeszcze w prawdzie się nie skończyła, ale i tak korzyści odniosłam.
Sporo się dowiedziałam. Miałam możliwość podyskutować na poziomie z innymi zapaleńcami. Zaznajomiłam się z Sekcend Lifem i e-lerningowa formą nauki. I bardzo dobrze mi z tą znajomością. Przyjemnie spędziłam czas, pogdybałam i pozastanawiałam się nad niebanalnymi pomysłami. –polecam.

A tak zupełnie nawiasem mówiąc pozwolilibyście wytatuować sobie reklamę na czole? Jeśli tak to za ile i jaką? Kafeteria to nie podręcznikowe przekazanie wiedzy, przynajmniej nie tylko. To taka kwintesencja marketingu, ale w oparciu o logiczne myślenie i ‘’pracę’’, analizę na przykładach, a to najbardziej mi się podoba w całej tej kafeterii, bo logiczne myślenie przydaje się zawsze i wszędzie.
W razie jakiś wątpliwości, pytań niedomówień, chętnie udzielę więcej informacji.-chętnie pracuję on Line!