Uroczystość nadania imienia i przekazania sztandaru

Środa 26.03.2014 zapisze się na kartach naszej historii jako jeden z najważniejszych dni w życiu społeczności szkolnej. Od tego dnia bowiem Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu nosi imię ks. prof. Józefa Tischnera.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Elżbiety, koncelebrowaną przez ks. bp Andrzeja Jeża – ordynariusza diecezji tarnowskiej oraz ks. bp Grzegorza Rysia z archidiecezji krakowskiej. Podczas Eucharystii poświęcony został sztandar szkoły ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Kolejne etapy uroczystości, zarówno oficjalny, jak i artystyczny odbył się w budynku szkoły przy ul. Daszyńskiego, którego sala gimnastyczna wypełniła się znamienitymi gośćmi, wśród których byli:
Starosta Nowosądecki Jan Golonka, Przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Wiesław Basta, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Zbigniew Czepelak wraz z zastępcą Marią Jabłońską, Radni Rady Powiatu Nowosądeckiego, przedstawiciele rodziny Tischnerów i szkół Tischnerowskich, parlamentarzyści, władze samorządowe, dyrektorzy innych placówek oświatowych, przedstawiciele związków zawodowych i Kuratorium Oświaty, a także rodzice i młodzież ZSP.

Akt nadania imienia został odczytany przez Przewodniczącego Rady Powiatu Nowosądeckiego Wiesława Bastę, natomiast sztandar został przekazany przez Starostę Nowosądeckiego Jana Golonkę na ręce pani dyrektor Małgorzaty Konstanty. Ważnym elementem uroczystości był moment ślubowania uczniów ZSP, w którym uczestniczyli przedstawiciele klas, na czele z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Kamilem Mirkiem.

Nie sposób nie wspomnieć o symbolicznym przyjęciu szkoły do Rodziny Szkół Tischnerowskich, któremu przewodniczył ojciec Rodziny pan Kazimierz Tischner. Z właściwym sobie poczuciem humoru pan Kazimierz, wraz z przedstawicielami trzydziestu siedmiu szkół, powitali Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych jako "najmłodsze dziecko w Rodzinie".

NAGRANIE UROCZYSTOŚCI >>>

WIĘCEJ ZDJĘĆ>>