Szkoła w czasach pandemii
Posted by Ewelina Pogwizd

Pierwszy tydzień nauki za nami…

Dziwne, jakże  odmienne od tradycji było tegoroczne rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Klasy pierwsze spotykały się tylko na sali gimnastycznej  z dyrekcją i ze swoimi wychowawcami oraz niektórymi nauczycielami. Starsi uczniowie w wyznaczonych klasach rozpoczynali kolejny rok edukacji w murach naszej szkoły. Dziwny widok… korytarze pełne „zamaskowanych” uczniów, nauczyciele skrywające twarze pod maseczkami lub przyłbicami i ten nakaz dezynfekcji rąk. No cóż, lepiej tak niż zdalnie.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzmy przede wszystkim spokojnego zdobywania wiedzy w rzeczywistych warunkach, w budynkach znajdujących się przy trzech ulicach pięknego grodu św. Kingi, odnajdywania przyjaciół i budowania prawdziwych relacji. Dbajcie o siebie, nie narażajcie się niepotrzebnie, przestrzegajcie zasad (nawet jeśli Wam się nie podobają), bo przecież po szkole wracacie do swoich bliskich i ich zdrowie jest tak samo ważne jak Wasze. Tylko w ten sposób możemy minimalizować zagrożenie i liczyć na to, że nowy rok 2020/21 skończymy w tradycyjny sposób.

Niech dla wszystkich nasza szkoła stanie się drugim, bezpiecznym domem!