Sukces naszych krasomówców!
Posted by Ewelina Pogwizd

W dniu 2 lutego 2021 roku odbył się w formie online XXIII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego. Celem konkursu jest kształcenie wysokiej sprawności językowej i skłonienie do refleksji nad miejscem wartości w życiu młodego człowieka. Zadaniem uczestników było wygłoszenie 5 – minutowego przemówienia nawiązującego do hasła przewodniego „Wojny nie mają zwycięzców”.

Naszą szkołę w eliminacjach lokalnych reprezentowali: Anna Sokołowska z klasy 4TL, którą profesjonalnie wspierała pani Dorota Kruczek i Michał Janus z klasy 2 TETg, którego opiekunem merytorycznym była pani Magdalena Nowakowska.

Decyzją jury zwycięzcą I etapu konkursu został Michał Janus, który zajął III miejsce i tym samym będzie reprezentował naszą szkołę i powiat nowosądecki w eliminacjach regionalnych, które zaplanowano online w dniu 25 lutego 2021 roku.

Anna Sokołowska otrzymała pozaregulaminowe wyróżnienie od Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu.

Naszej utalentowanej młodzieży serdecznie gratulujemy, a za Michała trzymamy kciuki w kolejnym etapie konkursu.

nowak001          nowak002