2-2-1.jpg
01
Gru
Informatycy znowu w szkole
Posted by Ewelina Pogwizd

Nareszcie! Udało się! Od lutego ponownie możemy doskonalić swoje praktyczne umiejętności informatyczne w naszych nowoczesnych pracowniach komputerowych! Pełni zapału do pracy z przyjemnością znów rozkręcamy, diagnozujemy i naprawiamy komputery.

Korzystamy ze specjalistycznego oprogramowania dostępnego w naszych pracowniach. Na lokalnych sieciach komputerowych zaciskamy kable i gniazda sieciowe. Wykorzystujemy do tego odpowiednie narzędzia takie jak zaciskarka czy nóż Krone. Chętnie konfigurujemy urządzenia takie jak router czy switch, tym razem już nie na symulatorach. Możemy w końcu naprawdę tworzyć i badać połączenia sieciowe ze stacją roboczą, serwerem i urządzeniami sieciowymi.

Na zajęciach pracowni aplikacji możemy znów w łatwy i przyjemny sposób tworzyć strony internetowe i programować je w językach javascript i php. Ze względu na to, że są to zagadnienia trudne, możliwość konsultacji z nauczycielem oraz dyskusja w grupie są dla nas dużą pomocą.

Mamy nadzieję, że pomimo tych trudnych chwil związanych z pandemią egzaminy zawodowe pójdą nam rewelacyjnie. Trzymajcie za nas kciuki!

 

Uczniowie technikum informatycznego