Światowy Dzień Zdrowia

14 kwietnia w naszej szkole odbędzie się konkurs „ Wiedzy o zdrowym żywieniu” , który będzie miał formę testu.
Prosimy , aby do powyższego konkursu zgłaszali się przedstawiciele klas (po jednej osobie z każdej klasy) do pani Beaty Łęczyckiej lub Wioletty Kosakowskiej do dnia 9 kwietnia (środa). Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Tego dnia odbędzie się również akcja związana z Dniem Dawcy Szpiku Kostnego.W budynkach przy ul.Daszyńskiego i ul.Batorego w godz. od 9.00 do 12.00 będzie możliwość zarejestrowania się uczniów pełnoletnich w bazie potencjalnych dawców szpiku. Chętni do udziału w tej akcji muszą wylegitymować się dowodem osobistym.

Organizatorzy.

Literatura niezbędna do konkursu:
„Podstawy żywienia człowieka” D.Czerwińska
„Żywienie człowieka zdrowego i chorego” J.Gawęcki
„Higiena żywienia” J.Szewczyński
„Zasady prawidłowego żywienia dzieci i młodzieży oraz wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia” M.Jarosz