krak.jpg
Być uczniem Zespołu Szkół im. ks. prof. J. Tischnera brzmi dumnie…
Poprawiono: 28 czerwiec 2021

Ten trudny rok zmieniał zwyczaje, utrudniał kultywowanie tradycji szkolnych, wymuszał korekty planów… przekonali się o tym uczniowie klas pierwszych naszej szkoły. Przed samą uroczystością ślubowania pierwszaków przy okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej oraz tradycyjnego przyjęcia w Poczet braci leśnej młodych adeptów leśnictwa czyli Rykowiska wysłano nas na nauczanie zdalne. Wymogi sanitarne długo też nie sprzyjały.

Ostatni dzień w szkole był dla naszych najmłodszych uczniów dodatkowo ważny i niezwykły. Uroczyście na sali gimnastycznej odbyło się oficjalne uznanie ich za pełnoprawnych członków naszej Tischnerowskiej społeczności. Przedstawiciele klas pierwszych w obecności dyrekcji, nauczycieli oraz swoich rówieśników złożyli ślubowanie, zapewniając, że będą dbać o godność i honor, zdobywać wiedzę, rozwijać swoje pasje, bronić wartości humanistycznych i stawać się dobrymi ludźmi, rozsławiając imię swojej szkoły. Tekst roty ślubowania współbrzmiał z naszym szkolnym hymnem, który nabierał nowego znaczenia, tym bardziej, że rozpoczynający się czas wakacji będzie szansą na pierwsze sprawdziany naszej szkolnej dojrzałości. Na wakacyjnych szlakach będziemy poznawać nowych ludzi, odkrywać piękno przyrody i nabierać sił na nowe wyzwania w przyszłym roku już jako drugoklasiści.