krak.jpg
"Głos ma młodzież"

W dniu 7 maja 2014r. w kinie Sokół w Starym Sączu uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. księdza prof. Józefa Tischnera uczestniczyli w debacie "Głos ma młodzież" z udziałem burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka oraz zaproszonych mediów. Debata, organizowana przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach z inicjatywy burmistrza Starego Sącza, dotyczyła tematów, na które wcześniej uczniowie przygotowywali konkursowe prace:

1. "Ekologiczna rewolucja - czy ustawa śmieciowa zmieniła mentalność mieszkańców gminy?"
2. "Rozwój bazy rekreacyjno-sportowej - czy inwestycje i działania gminy promujące aktywne formy spędzania czasu wolnego spełniają swoją rolę?"
3. "Efektywna pomoc potrzebującym. Praca socjalna i metody wsparcia - czy działania gminy są według ciebie zadowalające?"
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. J. Tischnera w Starym Sączu w debacie reprezentowali uczniowie, których prace były najlepiej ocenione w naszej szkole: Gabriela Porębska, Grzegorz Posobiec, Artur Orłowski i Sebastian Konieczny. Opiekunem uczniów i szkolnym koordynatorem konkursu była mgr Dominika Janczura - Leszko. W nagrodę uczestnicy debaty oprócz upominków w dniu 30 maja b.r. pojadą na wycieczkę do Krakowa, gdzie m.in. będą zwiedzać Urząd Marszałkowski oraz Muzeum Armii Krajowej.

Galeria zdjęć>>