krak.jpg
Sprzątamy Świat
Poprawiono: 03 październik 2022

W czwartek, 22 września, uczniowie kl. 3a SB wzięli udział w akcji pomocy naszej Ziemi – Sprzątanie Świata, które w tym roku odbywa się pod hasłem „Wszystkie śmieci nasze są” wraz z opiekunem z Hufca Pracy panią Bogusławą Niemiec oraz wychowawcą klasy panią Eweliną Gajdosz-Śliwą. Wybraliśmy miejsce systematycznie uczęszczane przez turystów, ze względu na atrakcję, która przyciąga ludzi z każdej strony – Miejską Górę – Leśne Molo.

Uczniowie otrzymali rękawiczki oraz worki z podziałem na odpowiednie frakcje. Przeszliśmy od Ośrodka Zdrowia w stronę Leśnego Molo, a następnie w kierunku ulicy Piłsudskiego. Ku naszemu zdziwieniu śmieci było niewiele i mamy nadzieję, że jest to spowodowane większą świadomością ekologiczną wśród turystów.