krak.jpg
Świadomy zawsze ubezpieczony lekcje z ZUS
Poprawiono: 10 październik 2022

W dniu 5 października uczniowie klasy 1 Technikum ekonomicznego uczestniczyli w dwugodzinnych zajęciach (w ramach projektu „Lekcje z ZUS”), które prowadziła pani Anna Mieczkowska – koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w oddziale ZUS w Nowym Sączu.

Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, którego celem jest budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

Młodzież poznała cele ubezpieczeń społecznych, ich historię, polski system ubezpieczeń społecznych oraz jakie zadania realizuje ZUS, co się należy płacącemu składki  i inne działania.

Zagadnienia przedstawiane były w sposób bardzo ciekawy za pomocą filmów edukacyjnych oraz prezentacji multimedialnych, po których uczniowie dyskutowali z prowadzącą zajęcia. Otrzymali także zeszyt ucznia z przydatną wiedzą i ćwiczeniami.

Czekamy na kolejne zajęcia….