Wsółpraca z firmą Carbon
Poprawiono: 18 październik 2022

Kolejni uczniowie Branżowej szkoły I Stopnia kształcą się w zawodzie operator obrabiarek skrawających we współpracy z firmą SGL Carbon.
W ramach praktycznej nauki zawodu realizowanej w renomowanej firmie uczniowie mają dostęp do najnowocześniejszych maszyn CNC , do  precyzyjnej technologii obróbki skrawaniem bazującej na Komputerowym Sterowaniu Urządzeniami Numerycznymi.

Na terenie zakładu powstało bardzo nowoczesne, doskonale wyposażone Centrum Edukacji Praktycznej, gdzie uczniowie kształcą swoje umiejętności  praktyczne pod okiem fachowców. Współpraca z firmą SGL Carbon przynosi korzyści zarówno szkole jak i pracodawcy. Niewątpliwie jednak najwięcej zyskuje uczeń, który nabywa umiejętności praktyczne w rzeczywistym środowisku pracy, a także ma możliwość na bieżąco poznawania nowych rozwiązań i technologii stosowanych w branży.