krak.jpg
Turniej Motoryzacyjny

29 kwietnia odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji stanęło dziesięć trzyosobowych drużyn.

Wśród licznej grupy reprezentacji  szkół z miasta Nowego Sącza  i powiatu nowosądeckiego była również drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ze Starego Sącza w składzie: Damian Barnaś, Arek Skrężyna i Mateusz Wicher.

Uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego oraz test wiedzy o historii motoryzacji. W część praktycznej były zadania związane z pierwszą pomocą przedmedyczną oraz przejechanie toru przeszkód samochodem z talerzem Stewarta oraz jazda na motorowerze. Podczas zawodów każdy mógł skorzystać z symulatora dachowania pojazdem.

Turniej odbył się w Zespole Szkół Samochodowych  w Nowym Sączu, a ich organizatorami byli Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Urząd Miasta Nowego Sącza, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, Automobilklub Podkarpacki, Delegatura Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu oraz Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu.

GALERIA ZDJĘĆ>>>