musz.jpg
Leśnicy przygotowują się do Olimpiady
Poprawiono: 26 październik 2022

W dniu 21 października w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Leśnictwo. Udział w nich wzięło trzynastu uczniów Technikum Leśnego z klas: II, III oraz z IV TLg i IV TLp.

Eliminacje składały się z etapu pisemnego (testu) oraz zadań praktycznych. Pytania testowe o dużym stopniu trudności dotyczyły szeroko pojętych zagadnień z zakresu leśnictwa polskiego i światowego, a zadania praktyczne polegały na rozpoznawaniu roślin, owadów i ptaków.

Ostatecznie największą ilość punktów i zwycięstwo odnieśli uczniowie klasy IV TLg: Kamil Kiełbasa oraz Daniel Piecuch, tym samym zakwalifikowali się do etapu okręgowego, który odbędzie się na wiosnę 2023r.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom eliminacji!

[mgr inż.  Dariusz Horowski]