Memoriał im. Bogdana Zajdla w tenisie stołowym
Poprawiono: 29 listopad 2022

Tradycją stało się  organizowanie w Zespole Szkół im.  ks. prof. Józefa Tischnera Memoriału im. Bogdana Zajdla w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn, jak również Turnieju Samorządowców o Tarczę Herbową Starego Sącza. Organizując ten Memoriał chcemy przypomnieć i upamiętnić osobą Bogdana Zajdla, tragicznie zmarłego nauczyciela naszej szkoły pedagoga, kolegi, przyjaciela młodzieży, wielkiego miłośnika sportu- mówi dyrektor szkoły Grzegorz Skalski.

Ponadto udział w zawodach jest okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu, podnoszenia umiejętności sportowych jak również popularyzacji tenisa stołowego jako dyscypliny sportowej. W tym roku odbyła się VI edycja Memoriału zorganizowanego pod Honorowym Patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego,w której dodatkowo chcieliśmy wyrazić solidarność z narodem ukraińskim, a zwłaszcza z uczniami z Ukrainy, należącymi do społeczności naszej szkoły. Stąd też udział w zawodach ucznia klasy I, kształcącego się w zawodzie technik programista Eduarda Ainulova.

Do zawodów zgłosiło się 32 mężczyzn oraz 7 kobiet. W kategorii pań zwyciężyła Anna Wicher, na drugim miejscu uplasowała się Barbara Klag, a trzecie miejsce na podium zajęła Katarzyna Cygan. Wśród panów pierwsze miejsce wywalczył Mateusz Bodziony, drugie miejsce zdobył Dawid Sywała, a trzecie Marcin Szarek.

W rywalizacji o Tarczę Herbową Starego Sącza najlepszy okazał się Bogdan Łuczkowski- wójt Gminy Łukowica, II miejsce zajął Paweł Szczygieł- Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, a trzecie Jan Kotarba-wójt Gminy Rytro.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami, upominkami oraz nagrodami rzeczowymi.