Nasze patriotyczne śpiewanie
Poprawiono: 11 grudzień 2022

30 listopada, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, społeczność naszej szkoły uczestniczyła w Szkolnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych. Była to już siódma edycja,  która stała się okazją do świętowania niepodległości Polski i  popularyzacji pieśni patriotycznych z różnych okresów historycznych. W przeglądzie brały udział zespoły klasowe i soliści, którzy przygotowali utwory w wersji a capella, z akompaniamentem instrumentu, bądź wykorzystaniem podkładu muzycznego.

Wydarzenie uświetnił także występ Szkolnego Zespołu Muzycznego pod kierunkiem pana Sławomira Drzyzgi, a nad całością koncertu, merytorycznie i organizacyjnie, czuwały panie: Jolanta Sułkowska i Dominika Janczura-Leszko.

Zebrana na sali publiczność miała okazję wysłuchać następujących pieśni:

• „Hymn” Juliusza Słowackiego, (reprezentantka kl. 1 TL – Jadwiga Bednarz ),
  • „Piechota” (kl. 3 TŻG i kl. 1GT ),
  • „Rota” ( kl. 1 TL ),
  • „Legiony ‘’ ( kl. 3TI ),
  • „Przybyli ułani” (kl. 1 TET ),
  • „Warszawianka” (solista z kl. 2 TL – Konrad Gurba ),
  • „Dziewczyna z granatem w ręce” (kl. 3 TL ),
  • „Pierwsza Kadrowa” (kl. 4ETp ),
  • „Białe róże” (kl. 2 GT ),
  • „Taki kraj” ( solistka z kl. 4TŻG – Agata Fiedor ).

Konferansjerzy – Weronika Owsianka i Kamil Murzyn – zapraszali na występ poszczególnych wykonawców i dbali o realizację ustalonych punktów programu. Prowadzony przez nich koncert okazał się nie tylko żywą lekcją historii, ale także prawdziwą ucztą muzyczną. Podkreślić należy fakt, iż wszyscy śpiewający z wielkim emocjonalnym zaangażowaniem przedstawiali swój repertuar, co publiczność nagradzała długimi i gromkimi brawami. Przegląd zakończyło przemówienie pani dyrektor Urszuli Sadowskiej, która pogratulowała młodzieży pięknie wykonanych utworów i życzyła dalszego rozwijania talentów muzycznych.

Wielkie brawa!