Nowa pracownia komputerowa
Poprawiono: 21 luty 2023

Pracownia przeznaczona jest do przede wszystkim dla uczniów kształcących się w zawodzie technik programista. Zakupionych zostało 18 zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem użytkowym, urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, kopiarka), monitor interaktywny za kwotę 90 000 zł. Ponadto w sali wykonano nową instalację elektryczną oraz sieć internetową. Salę wyposażono także w nowe biurka.

Technik programista to najnowszy kierunek kształcenia w naszej szkole. Został uruchomiony od 1 września 2022 r. i od razu cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.  Nowa pracownia poprawi jakość kształcenia w tym zawodzie, pozwoli na podwyższenie standardów pracy i posłuży przyszłym programistom do zdobywania kwalifikacji zawodowych za pomocą najnowszych narzędzi. W pracowni uczniowie będą poznawali zagadnienia między innymi związane z projektowaniem i administrowaniem bazami danych, projektowaniem i tworzeniem stron internetowych, projektowaniem oprogramowania, aplikacjami mobilnymi i webowymi mówi dyrektor Grzegorz Skalski.

Zapraszamy uczniów z klas VIII szkół podstawowych do wybrania dalszej edukacji w Zespole Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Dla tych, którzy interesują się komputerami, programowaniem, aplikacjami oferujemy kształcenie w zawodach technik informatyk i technik programista.