slide-4.jpg
W trosce o nasze zdrowie
Poprawiono: 18 kwiecień 2023

W tym roku Światowy Dzień Zdrowia odbył się pod hasłem ,,Zdrowie dla wszystkich – Ratujmy życie! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof! – Powszechne ubezpieczenie zdrowotne”.
Wychodząc naprzeciw tej idei, nasz Zespół Szkół zaangażował się w akcję promującą zdrowe nawyki żywieniowe.

W piątek, 14 kwietnia, w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat: ,,Negatywny wpływ napojów wysokoenergetycznych na nasze zdrowie”, a prowadziła ją dr inż. Ewelina Gwóźdź z Akademii Nauk Stosowanych z Nowego Sącza. W wykładzie uczestniczyły klasy: 2TŻG i 3TŻG/TOT. Dodatkowo uczniowie dokonali oceny organoleptycznej wód mineralnych Piwniczanka i Galicjanka Muszyna oraz otrzymali gadżety (smycze i długopisy).

Klasa 2TŻG wykonała plakaty zachęcające do zmiany nawyków żywieniowych, a także sposobu stylu życia.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za wodę, która ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie  i funkcjonowanie organizmu oraz pani dr inż. Ewelinie Gwóźdź za podzielenie się cennymi wskazówkami i wiedzą.

Naszą akcję wsparli lokalni producenci z powiatu nowosądeckiego, którym przekazujemy wyrazy wdzięczności i podziękowania. Byli to :

Piwniczanka Spółdzielnia Pracy

Masspol Spółka z o.o. Zubrzyk

Szkolne Dni Zdrowia zorganizowała pani Dorota Kulig-Marcisz, która zapowiada kolejne akcje w najbliższych dniach: spotkanie z dietetykiem, potrawy prozdrowotne i inne niespodzianki.

Galeria zdjęć >>>