Ekonomiści z certyfikatami
Poprawiono: 08 maj 2023

Uczniowie klasy I technikum ekonomicznego w Zespole Szkół ukończyli kurs umiejętności zawodowych „Obsługa programu Comarch ERP Optima. Był on organizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Regionalnego Programu Operacyjnego „Rozwijanie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”. Po zdanym egzaminie ECDL” przyszli ekonomiści zdobyli Certyfikat z kursu oraz Certyfikat ECDL.

Uczestnicy kursu poznali program Comarch ERP Optima, który służy do obsługi gospodarki magazynowej firmy, sprzedażowej, kadrowej, płacowej i księgowej. Młodzi kursanci generowali dokumenty, tworzyli kartoteki, różne deklaracje, preliminarze płatności, tworzyli ewidencje. Najważniejsze to, czego uczniowie się nauczyli: oprócz „suchej” wiedzy zdobyli praktyczne umiejętności, m. in. obsługę kolejnego programu komputerowego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się, że od początku swojej edukacji uczniowie chcą wzbogacać własne kompetencje, poszerzać umiejętności, co wpływa na podnoszenie przyszłej  atrakcyjniejsi na rynku pracy.