Egzoszkielet

W ramach podpisanego porozumienia między PWSZ w Nowym Sączu a ZSP w Starym Sączu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w wykładzie p. dr hab. Anny Miki dotyczącym efektów rehabilitacji za pomocą egzoszkieletu. Egzoszkielet  to jedno najnowocześniejszych urządzeń rehabilitacyjnych na świecie. Jest to mocowana na zewnątrz ciała powłoka, która wzmacnia siłę mięśni. Egzoszkielet wykorzystywany jest do rehabilitacji u pacjentów po udarze mózgu oraz u pacjentów po urazach rdzenia kręgowego.

Uczniowie wysłuchali wykładu i mieli możliwość porozmawiania z jednym z pacjentów,  który założył egzoszkielet w Nowym Sączu.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele z klasy pierwszej Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej oraz Technikum Budowlanego, którzy w zeszłym miesiącu aktywnie uczestniczyli w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej organizowanym w naszej szkole.

Galeria zdjęć>>