krak.jpg
Babie lato w Tatrach
Poprawiono: 10 październik 2023

Dopiero minęły wakacje, a już uczniowie z kl. IV TL wraz z wychowawczynią Dominiką Pasoń-Kozik i opiekunami: Pawłem Międlarem i Sławomirem Drzyzgą odkrywali uroki tatrzańskich szlaków. W pierwszym dniu  wyruszyli z Palenicy Białczańskiej Doliną Roztoki przez Wielką Siklawę do Doliny Pięciu Stawów Polskich.

W czasie wędrówki przewodnik tatrzański ciekawie i barwnie opowiadał o historii parku i otaczającej przyrodzie. Następnie grupa skierowała się przez Świstówkę do Morskiego Oka.

Po zejściu do pensjonatu czekała na nich gorąca obiadokolacja i wieczór pełen gier, śmiechu i zabawy.

W kolejnym dniu uczniowie zdobywali Gubałówkę i podziwiali piękną panoramę Tatr, które niezmiennie zachwycają swą potęgą i majestatem.

Letnia pogoda i miła atmosfera to dobry czas na inną naukę – przez praktyczne doświadczenie i wspólne chwile w doborowym towarzystwie.