krak.jpg
Uczniowie na pokonkursowej wystawie „Leśne inspiracje”
Poprawiono: 13 październik 2023

W dniu 10 października 2023 r. młodzież naszej szkoły (klasa 5TI) udała się do biblioteki w Gołkowicach na wernisaż wystawy pokonkursowej „Leśne inspiracje”, którą otworzył Dyrektor RDLP w Krakowie Pan Paweł Szczygieł oraz Burmistrz Starego Sącza Pan Jacek Lelek.

Na wystawie zaprezentowano najlepsze fotografie z ubiegłorocznego XI Małopolskiego Konkursu Fotograficznego, który organizuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie. Obrazowały nie tylko bogactwo przyrodnicze i różnorodność lasów Małopolski zarówno w skali mikro, jak i makro oraz pokazywały w artystyczny sposób rolę lasu w życiu człowieka.

Uczniowie mieli okazję spojrzenia na las w sposób niecodzienny, pokazania że las może być atrakcyjny nie tylko ze względu na swoje walory przyrodnicze, ale również jako inspiracja dla artystów.