Polski krajobraz- łąka porośnięta białymi rumiankami i czerwonymi makami, polskie flagi i nowe polsko-węgierskie przyjaźnie. Tak żegnano młodzież z Radnóti Miklós Gimnázium z Dunakeszi na Węgrzech. Oficjalne pożegnanie węgierskich gości odbyło się w starosądeckim kinie "Sokół", w którym uczestniczyła również grupa młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, gimnazjaliści z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach oraz dwóch uczniów Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.
Zanim wszyscy spotkali się w starosądeckim kinie młodzież węgierska zwiedziła Stary Sącz w towarzystwie polskich uczniów ZSP w Starym Sączu oraz dwóch absolwentów Technikum Obsługi Turystycznej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Piotra Konopki oraz Dawida Opyda, którzy w języku angielskim przybliżyli Węgrom historię miasta i opowiadali o starosądeckich zabytkach, a także wzięła udział w polsko-węgierskich warsztatach w języku angielskim "Stary Sącz i Święty Jan Paweł II", które z uwagi na charakter konkursu odbyły się przy źródełku św. Kingi. W tym samym czasie gimnazjaliści z Dunakeszi spędzali czas z rodzinami uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach.
Wspólne spotkanie całej grupy węgierskiej wraz z młodzieżą z Gołkowic oraz Starego Sącza nastąpiło koło południa. Wtedy wszyscy obejrzeli pokazy walk rycerskich w wykonaniu Bractwa Rycerskiego Kasztelanii Sandeckiej, a potem nadszedł czas na wspólny pożegnalny polski obiad w restauracji "Miś" w Starym Sączu. Uroczystość pożegnania grupy węgierskiej w kinie Sokół poprowadzili w języku angielskim Agata Pasiut (kl. II TOT), Dawid Opyd, Piotr Konopka (absolwenci Technikum Obsługi Turystycznej) oraz Karol Pierzchała (uczeń Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach). O podniosły charakter wydarzenia zadbali sygnaliści myśliwscy Jan Berowski (uczeń klasy II Technikum Leśnego w Starym Sączu) oraz Dorota Król (uczennica Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu), nad którymi opiekę sprawował Grzegorz Skalski (nauczyciel w ZSP w Starym Sączu).
W starosądeckim kinie obecni byli nauczyciele języka angielskiego z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach Dominika Biel i Ewa Jasińska oraz nauczyciele języka angielskiego z ZSP w Starym Sączu: Karolina Czajka, Beata Damasiewicz, Anna Mazur, Dominika Olech oraz Karolina Puścizna. Dyrektor Gimnazjum w Gołkowicach Renata Burchel oraz kierownik szkolenia praktycznego w ZSP w Starym Sączu Adam Szewczyk, wręczyli nagrody laureatom konkursów polsko-węgierskich o tematyce ekologicznej i przyrodniczej ("Fauna i flora Tatrzańskiego Parku Narodowego", "Geografia: Tatry i Zakopane", "Konwencjonalne i niekonwencjonalne źródła energii", "Wiedza o Szczawnicy i regionie: fauna i flora Pienin") oraz oficjalnie zamknęli tegoroczną edycję współpracy międzynarodowej. Robert Poręba, nauczyciel ZSP w Starym Sączu, zadbał o stronę merytoryczną warsztatów ekologicznych dotyczących źródeł energii.
Wszyscy uczestnicy współpracy międzynarodowej otrzymali pamiątki od Urzędu Miasta i Gminy w Starym Sączu, a młodzież szkoły średniej z Dunakeszi oraz koordynatorzy z Węgier gadżety od Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Tegoroczne nagrody za udział w warsztatach polsko-węgierskich zostały ufundowane przez wydawnictwa językowe Macmillan oraz Pearson Longman, Bank Spółdzielczy w Starym Sączu, Krystynę i Mariana Kuczaj, Tatrzański Park Narodowy oraz Biuro Promocji Zakopanego.
W październiku młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach kolejny raz odwiedzą Dunakeszi, aby świętować jubileuszowy charakter polsko-węgierskiej współpracy.