musz.jpg
Na krynickich szlakach
Poprawiono: 17 październik 2023

Klasa 2 ET w ostatni wtorek (10 października) wybrała się na wycieczkę do Krynicy-Zdroju pod opieką: wychowawcy Małgorzaty Sułkowskiej-Wilk, pani Dominiki Janczury – Leszko oraz pani Anny Siedlarz.

W mglisty poranek zebraliśmy się na starosądeckim dworcu PKP, by pociągiem wyruszyć do uzdrowiska, z którym związane są niezwykle  osoby ze świata kultury: Jan Kiepura i Nikifor.

Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od wejścia na Górę Parkową, by podczas marszu podziwiać piękne jesienne widoki: panoramę Beskidów Sądeckiego i Niskiego. Po zjeździe kolejką odwiedziliśmy Muzeum Nikifora, Pijalnię Główną. Spacerowaliśmy po śladach artystów krynickim deptakiem, aby na koniec odpocząć przy dźwiękach znanych utworów, do których „tańczyła” dla nas woda w fontannie.

Wiele wrażeń, pozytywna energia i bolące nogi – takimi najczęściej hasłami uczniowie podsumowywali wycieczkę.