Synteza sztuk w kinie
Poprawiono: 23 październik 2023

Młodzież klasy 5ETp, 4EE i 4 TL,  w ubiegły piątek wyruszyła do Nowego Sącza, aby obejrzeć seans filmowy „Chłopi” w reżyserii DK Welchman i Hugha Welchmana. Połączenie noblowskiej powieści W.S. Reymonta z młodopolskim malarstwem na wielkim ekranie- zachwyciły.

Zastosowanie techniki animacji malarskiej oraz  nawiązanie do słowiańskich dźwięków, sprawiły, że uczniowie stali się świadomymi uczestnikami uczty audiowizualnej. Adaptacja utworu to bez wątpienia źródło ciekawych tematów, które staną się fundamentem kontekstów w czasie lekcji języka polskiego oraz historii.

Wyprawa do Nowego Sącza stała się również okazją do wędrówki szlakiem kulturowo-historycznym po mieście. Uczniowie interpretowali znaczenie pomników, dzieł sztuki, analizowali style architektoniczne. Świetnie się bawili, rozwiązując quiz miejski.