krak.jpg
Uczniowskie talenty na start!
Poprawiono: 26 październik 2023

W naszej szkole jest wielu utalentowanych uczniów. Jednym z nich jest Arkadiusz Dudar z klasy 2 TP. Poprosiliśmy go o podzielenie się tym, jak narodziła się jego pasja i jakie ma sukcesy na swoim koncie:)

Cześć!

Jestem Arkadiusz, uczeń klasy 2 Technik programista i z radością podzielę się z Wami kawałkiem mojego życia. W związku z moją pasją uczęszczam do tej szkoły, ponieważ od małego zawsze mnie fascynowały komputery. Ale życie nie byłoby kompletne bez drugiej, równie ważnej części – Muzyki. Z nią zawsze jestem związany. To przez  muzykę poznałem dużo ciekawych i sympatycznych ludzi, którzy również pomagali mi, jak zacząć.

Moją muzyczną pasją jest granie na perkusji, której dźwięki stały się dla mnie wyjątkowym źródłem wyrazu. Wieczorami oddaję się rytmom bębnów, tworząc własne melodie i chwilę oderwania od cyfrowego świata. To dla mnie nie tylko hobby, ale również sposób na wyrażanie siebie i relaks po intensywnych dniach nauki.

W wieku 3 lat zacząłem swoją pierwszą przygodę z Perkusją. Potrafiłem wyciągnąć garnki w szafce w kuchni i grać na nich jak na bębnach. Rodzice stwierdzili, że tego tak nie zostawią i zapiszą mnie na lekcje perkusji. Uczęszczałem na nie przez ponad 8 lat i nie żałuję swojej kariery, ponieważ przez dłuższy czas odkryłem wiele tajników muzyki, takich jak świat nut, dźwięków oraz wiele innych rzeczy. Zawsze miałem problem z odczytywaniem nut, ale z odsłuchiwaniem rytmów już nie. Wszystko, czego wysłuchałem, po chwili zagrałem, było dosłownie tak jak z nagrania.

Po dłuższej przerwie bez grania na perkusji (przez 2 lata) potrafiłem siedzieć w domu i nic nie robić. Nie czerpałem frajdy z perkusji i z innych rzeczy, lecz przyszedł taki moment, że dostałem dużą motywację i postanowiłem znów zapisać się na lekcje w PMDK. Okazało się, że nie było miejsc i dostałem propozycję próby dla zespołu "Matrix". Z moim graniem dostałem się, ale nazwa się zmieniła na "Regnum". Od dłuższego czasu należę do zespołu i zagraliśmy już parę koncertów, którymi byliśmy zachwyceni lub takich, o których nie chcieliśmy rozmawiać.

Poniżej są zdjęcia z niedzielnego koncertu 09.10.2023 r. z Pikniku charytatywnego w Piwnicznej Zdroju dla Bogdana Gomulaka.

Dziękuję