Różowy poniedziałek
Poprawiono: 27 listopad 2023

W ostatni poniedziałek października, na korytarzach szkolnych zaróżowiło się od zwolenników akcji związanej ze świadomością profilaktyki raka piersi.  Wyrazem przyłączenia się do przedsięwzięcia, było założenie w tym dniu różowego elementu stroju.  W akcji wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Myślą przewodnią „różowego poniedziałku” było przekonanie, że rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem na świecie. W Polsce w ostatnim stuleciu, stał się jednym z najczęstszych zagrożeń przedwczesnej umieralności kobiet.  Warto wiedzieć, że ten rodzaj raka występuje również u mężczyzn, choć bardzo rzadko. Szacuje się, że jeden na sto przypadków nowotworów złośliwych sutka, to właśnie rak piersi u mężczyzn.

Ci, którzy 30 października założyli różowy strój, podpisali się pod prawdą, że regularne badanie, pozwala wykryć zmiany nowotworowe na wczesnym etapie zaawansowania, a w konsekwencji zastosować skuteczne leczenie.

Społeczność szkolna jest tego świadoma.