krak.jpg
Odpowiedzialność prawna nieletnich spotkania z funkcjonariuszami policji
Poprawiono: 04 grudzień 2023

W ramach działań profilaktycznych, zainicjowanych przez pedagoga szkolnego, dnia 29 listopada odbyły się spotkania z funkcjonariuszami Policji Komendy Miejskiej w Nowym Sączu, w których uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Tematyką zajęć były  bezpieczeństwo i odpowiedzialność prawna nieletnich.

Podczas spotkania funkcjonariusze policji przedstawili zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełniane czyny karalne i za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. Poinformowali również o zjawisku cyberprzemocy, zagrożeniach płynących z sieci oraz sposobach bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uczniowie wykazali spore zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, chętnie dyskutowali, zadawali prowadzącym konkretne i ważne pytania.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności młodzieży za swoje zachowanie.

poli002