Mistrzowie słowa na start

Szymon Kostrzeba i Oskar Skoczeń – uczniowie klasy 2 TP (technik programista) już po raz drugi reprezentowali naszą szkołę najpierw w eliminacjach lokalnych, a 11 marca w eliminacjach regionalnych XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego.

W wyniku zakwalifikowania do kolejnego etapu, w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, wygłosili przemówienia na temat: „Przyszłości nie należy się bać. Do przyszłości należy się przygotować”. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ wymagało nie tylko sprawności językowej, ale także dużej odwagi, aby wystąpić przed szeroką publicznością, w tym pracownikami naukowymi Wydziału Polonistyki UJ.

Jury zwracało szczególną uwagę na zawartość merytoryczną mowy, sztukę krasomówczą, uzasadnioną komunikację niewerbalną oraz samodzielność sądów popartą doświadczeniem mówców.

Uczniowie klasy 2TP zaprezentowali wysoki poziom retoryczny, jak i kultury słowa. Przemówienie Szymona uzyskało szczególne uznanie, ponieważ otrzymało wyróżnienie. Warto tutaj zaznaczyć, że uczniowie rywalizowali z 24 osobami, reprezentującymi 11 szkół z terenu Małopolski. Zdecydowaną większość stanowili przedstawiciele klas humanistycznych, którzy realizują poziom rozszerzony z języka polskiego. Tym bardziej, zarówno Szymonowi, jak i Oskarowi należą się gratulacje.

Nad przygotowaniem uczniów do konkursu, czuwała pani Dorota Kruczek.