Finał VI edycji konkursu językowego „Deutsch in der Hauptrolle”

4 kwietnia odbył się finał VI edycji konkursu językowego „Deutsch in der Hauptrolle”. Jak co roku odbył się on w II LO w Nowym Sączu. Gościem tegorocznej edycji był Konsul Generalny Niemiec Holger Mahnicke.

Uczestnicy, w tym uczniowie naszej szkoły mieli za zdanie przygotować prezentację multimedialną lub film na jeden z trzech tematów.

Natalia Gabryś oraz Sylwia Psonak z klasy 1 TOT przygotowały prezentację na temat „Nowy Sącz i okolice dla turystów”. Za swoją pracę otrzymały wyróżnienie.

Natomiast Krystian Gał i Filip Podgórski z 4 TOT przygotowali film na temat „Moje Hobby”.  Film tak spodobał się jury, że chłopcy zostali nagrodzeni 3 miejscem.

Nadzór merytoryczny nad uczestnikami sprawowała pani Izabela Sowa.

Bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów podczas przygód z językiem niemieckim.

de002

de003