17 czerwca br. na Górze Miejskiej w Starym Sączu odbyła się druga edycja Starosądeckiego Biegu na Orientację

Do zawodów została zaproszona młodzież szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych Powiatu Nowosądeckiego.
Głównym celem organizatorów była popularyzacja wśród młodzieży szkolnej tej rzadkiej i mało znanej dyscypliny sportu. Tegoroczne zawody odbyły się pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Jana Golonki oraz Burmistrza Miasta i Gminy Stary Sącz Jacka Lelka. W imprezie udział wzięły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu, Zespół Szkół w Marcinkowicach, Zespół Szkół w Łącku i Gimnazjum w Gołkowicach. Na starcie zawodów stanęło 90 zawodników, pragnących sprawdzić się w czytaniu mapy oraz orientacji w terenie.

Zawody zostały zorganizowane z inicjatywy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, a we współorganizację aktywnie włączył się  Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.

W rywalizacji szkół puchar Starosty Nowosądeckiego zdobył Zespół Szkół w Łącku natomiast puchar Burmistrza Starego Sącza otrzymało Gimnazjum w Gołkowicach.

Nagrody dla zwycięzców wręczali Marian Kuczaj przewodniczący Komisji Turystyki i Sportu Rady Powiatu Nowosądeckiego, Jacek Lelek Burmistrz Miasta i Gminy Starego Sącza i Kazimierz Gizicki wiceburmistrz Starego Sącza.

Wyniki indywidualne (miejsca 1 – 3)

Szkoły gimnazjalne

1. Przemysław Krok                 ZSP w Starym Sączu

2. Marcin Pociecha                  ZS w Marcinkowicach

3. Mariusz Plata                        ZS w Marcinkowicach

Organizatorzy zawodów składają serdeczne podziękowania Staroście Nowosądeckiemu oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Stary Sącz za pomoc finansową w zorganizowaniu imprezy.

Osoby dzięki których zaangażowaniu i poświęceniu zawody zostały zorganizowane: Paweł Międlar, Jakub Bober, Adam Biel, Anna Siodlarz, Ryszard Gądek, Dominika Pasoń-Kozik – nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.

Galeria zdjęć>>