Wycieczka leśników do Niemiec

W dniach od 2 do 7 kwietnia uczniowie klas leśnych uczestniczyli w wycieczce do Niemiec w miejscowości Kloster Schӧntal (Badenia – Wirtembergia). Przyszli leśnicy odbywali tam praktykę leśną. Program był bardzo ciekawy i urozmaicony, ale też intensywny.

Młodzież dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy na temat prowadzenia gospodarki leśnej w tamtejszych lasach, czyli na terenie kraju związkowego Badenia – Wirtembergia. W pierwszej części dnia uczniowie wykonywali prace pielęgnacyjne na uprawie dębowej oraz intensywnie przykładali się do przygotowania powierzchni pod sadzenie dębów burgundzkich. Oprócz wykonywanych prac leśnych mieli okazję w drugiej części dnia wraz z opiekunami panią Urszulą Sadowską, panią Agatą Czyżowicz oraz panią Małgorzatą Kuzak poznać i zwiedzić piękny region.

Uczniowie w trakcie pobytu zobaczyli wiele ciekawych miejsc m.in. tartak drewna liściastego w Häberlein in Gochsen, miasto powiatowe Schwäbisch Hall położone nad rzeką Kocher.  Zasłynęło ono z kopalni soli oraz z kościoła z największymi schodami w Niemczech i organizowanego każdego roku plenerowego lata teatralnego. Przyszli leśnicy ze swoimi nauczycielami podziwiali także piękne miasto Heidelberg położone nad rzeką Neckar, słynące z najstarszego uniwersytetu w całych Niemczech, w którym zwiedzili Most Karola, Zamek oraz Studentenkarzer – Więzienie Studenckie. Bardzo ciekawym dniem była sobota przeznaczona na zwiedzanie Mercedes-Benz-Museum w Stuttgarcie.

Uczniowie nie mogą doczekać się już kolejnego wyjazdu do Kloster Schӧntal. Zawsze podczas pobytu towarzyszy im mnóstwo atrakcji i niezapomniane chwile.