krak.jpg
Finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

W dniu 19 kwietnia odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”. Organizowany jest przez Społeczno–Kulturalne Towarzystwo Sądeczanin i Fundację Sądecką i ma formę trzystopniową.

- I stopień – etap szkolny – napisanie pracy na jeden z tematów wskazanych w Regulaminie oraz rozwiązanie testu,

- II stopień – etap rejonowy – rozwiązanie testu konkursowego,

- III stopień – etap wojewódzki (finałowy) – rozwiązanie pisemnego testu oraz odpowiedzi na pytania w części ustnej.

Celem Konkursu jest m.in. pogłębianie wiedzy o historii Sądecczyzny, rozwijanie zainteresowań historycznych, przypominanie o materialnym i duchowym dziedzictwem regionu.

Naszą Szkołę reprezentował uczeń klasy 1 TP Konrad Tokarczyk, który uzyskał tytuł Finalisty Konkursu. Opiekunem naukowym Konkursu jest pani Dominika Janczura–Leszko.