Moja EKOwizja

Wśród laureatów Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Powiat nowosądecki – moja EKOwizja” znaleźli się Nasi Uczniowie.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych zlokalizowanych na terenie powiatu nowosądeckiego. Tematem pracy, była futurystyczna wizja wybranego miejsca z terenu powiatu nowosądeckiego, uwzględniająca kontekst ekologiczny w powiązaniu z następującymi dziedzinami ujętymi w „Regionalnym Planie Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” tj.: 1) energia, 2) budownictwo, 3) transport, 4) gospodarka, 5) rolnictwo, 6) lasy i użytkowanie terenu.  Zadaniem uczestników było  przedstawienie na jednej pracy przynajmniej jednego z wybranych aspektów lub połączenie kilku wybranych aspektów.

Komisja konkursowa oceniła prace pod względem:

− zgodności z tematem i powiązaniu z aspektami ujętymi w „Regionalnym Planie Działań dla Klimatu
i Energii dla województwa małopolskiego” tj.: energia, budownictwo, transport, gospodarka, rolnictwo, lasy i użytkowanie terenu,

− edukacyjnego przekazu problematyki ekologicznej,

− wyrazu artystycznego, oryginalności pomysłu i kreatywności.

Zwycięzcami konkursu zostały nasze uczennice:

I miejsce – Anna Sroka z klasy 1EE

II miejsce – Monika Sega z klasy 1EE

Wyróżnienie specjalne – Gabriela Garwol z klasy 1TG

Wyróżnienie – Katarzyna Długosz z klasy 4TL

Wręczenie nagród odbyło się dnia 30.04.2024 r. w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu. Nagrody Laureatom wręczał Pan Starosta Marek Kwiatkowski.
Nagrodą za pierwsze miejsce była hulajnoga elektryczna, za drugie   ładowarka solarna.

Gratulujemy !