Projekt: ”Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość” im. Carla Mengera- XI edycja

Głównym założeniem projektu jest popularyzacja wiedzy biznesowej, kształtowanie przedsiębiorczej postawy wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz promocja lokalnych przedsiębiorstw. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania młodych ludzi w zakresie zdobywania wiedzy ekonomicznej oraz przedsiębiorczego myślenia i od samego początku jego powstania cieszy się dużym zainteresowaniem.

Projekt składał się z dwóch wykładów, które odbyły się 06.03.2024 oraz 13.03.2024 na platformie CloudA™ o tematyce sztucznej inteligencji.

Hekaton odbywał się 27.03.2022 na terenie uczelni WSB-NLU. Tematem hekatonu było stworzenie projektu, w którym zachęcimy ludzi do zwiedzania urokliwych okolic na terenie Województwa Małopolskiego za pomocą sztucznej inteligencji.

Ostatnim etapem była konferencja podsumowująca projekt wraz z galą finałową, która odbyła się ona 22.04.2024 r. Naszą szkołę reprezentowało 24 uczniów klas I – IV Technikum.

Wydarzenie to nie tylko podkreśliło wagę edukacji przedsiębiorczej, ale także pokazało, jak młode pokolenia mogą wpływać na rozwój lokalnej gospodarki