Niezwykli uczniowie wśród nas...

Wiele polskich szkół udostępnia na swoich stronach internetowych posty jedynie o rekrutacji czy zmianach w planie lekcji, zawodach szkolnych bądź odbytych wycieczkach. Chcemy wyjść temu naprzeciw. Sądzimy, że za mało jest w tym wszystkim promowania uczniów! Czy nie zastanawialiście się kiedyś, przechodząc korytarzem naszej szkoły, jacy tak naprawdę ludzie was mijają, jakie mają hobby, zainteresowania, osiągnięcia. Ile już zdążyli przeżyć w swoim nastoletnim życiu.

W tak licznej szkole jest mnóstwo ciekawych i skrytych osób. Należy na pewno do nich, naszym zdaniem, Karolina Gromala – uczennica klasy 3 energii odnawialnej. Pomimo ogromu nauki i osiąganych wysokich wyników dydaktycznych ma czas na realizowanie swoich pasji i rozwijanie siebie pod wieloma względami. Nie lubi się nudzić, doskonale dysponuje czasem, a każdą wolną chwilę stara się spędzać aktywnie. Brała udział w wolontariacie i licznych zawodach szkolnych, a prywatnie od małego uczęszczała do zespołów regionalnych. Swoją przygodę rozpoczęła w Zespole Regionalnym „Małe Łącko”, aby następnie dumnie reprezentować swoją miejscowość w starszej grupie „Górale Łąccy”

Kiedy skończyła 10 lat, zapisała się do grupy teatralnej „Berecik”, w którym występuje do dziś. Długi staż i wielkie doświadczenie pomogły jej zdobyć dwie nagrody indywidualne na przeglądach teatrzyków małopolskich w Podegrodziu. Również w szkole brała udział w ogólnopolskim konkursie recytatorskim dla powiatu nowosądeckiego, gdzie w kategorii jednego aktora udało jej się zdobyć 1 miejsce.

Tata Karoliny od małego zaszczepił w niej i w jej starszej siostrze Gabi (która również była uczennicą naszej szkoły) miłość do motorów. Dziewczyny od małego jeździły na liczne zawody. Na początku próbowały swoich sił w zawodach organizowanych przez MKS Gorce Kamienica, gdzie zaczęła się ich przygoda. Ten bardzo niebezpieczny sport weryfikuje mocny charakter, którego na pewno im nie brakuje.

To nie koniec ich nietypowych pasji. Również dzięki tacie dziewczyny próbują swoich sił w off-roadzie. Na początku jeździły na kolanach u taty, a teraz same biorą udział w zawodach. Gabi jako kierowca, a Karolina jako pilot. Rezultaty ich ciężkiej pracy widać w licznych nagrodach i dyplomach. Gratulacje!!!

Karolinę wyróżnia również zamiłowanie do kickboxingu, w którym udziela się już dwa lata.  Mówi, że na początku nie było łatwo, gdyż nieraz zdarzało się, że na treningu była jedyną dziewczyną. Zostało jej więc albo się poddać, albo rzetelnie i mocno ćwiczyć, aby dawać rady swoim starszym kolegom.

Ciekawostką z jej życia jest to, że w 2022 roku, mając 16, lat zrobiła kurs na patent sternika motorowodnego, który uprawnia ją do sterowania jachtami motorowodnymi do długości 12 m na wodach śródlądowych. Więc nic, tylko można zabierać ją ze sobą na wycieczki jako prywatnego sternika :D

Karolina również od małego dziecka należy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Łącku, gdzie przez swoją kadencję w VII Halowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych  im. Antoniego Bieniasa w Brzeznej indywidualnie zdobyła 3 miejsce.

Pomimo tylu zainteresowań nie zaprzestaje szukać nowych hobby. Jednym z nich, które pokochała, jest bieganie. Udało jej się zdobyć ostatnio drugie miejsce w zawodach szkolnych biegów przełajowych. Prywatnie brała udział również w zawodach Pieniny Ultra-trail w biegu Lubań Vertical czyli dystans 6,5 km i 920 m przewyższeń oraz górski bieg Kwitnącej Jabłoni (również 6,5 km). I na pewno na tym nie zaprzestanie. Życzymy Karolinie dalszych sukcesów!

A to jeszcze nie koniec, wszelkie szlaki górskie, ferraty, sporty zimowe nie są jej straszne. Jak znajduje na to wszystko czas? – wydaje się, jakby jej doba trwała 48h a nie 24. Karolina jest zdecydowanie multipotencjalistą, czyli osobą z niesamowitym bagażem doświadczeń i ciekawością świata, o wielu talentach, która nie ma jednej głównej specjalizacji.

Mamy nadzieję, że historia Karoliny, która już tyle przeżyła ( nie mając jeszcze 18 lat), zainspiruje wielu czytelników do działania i zaciekawi, jakie jeszcze niezwykłe i warte poznania osoby chodzą z wami do szkoły.