Wspieranie indywidualnych zainteresowań uczniów

„Każda rzeka bierze swój początek ze strumienia, a każda pasja zaczyna się od zainteresowania…”

Wspieramy naszych uczniów w rozwijaniu ich pasji oraz ukrytych talentów tak, aby  nie zgubili się w tłumie. Zainteresowania, uzdolnienia, pasje i prace każdego młodego człowieka są wartością dla nas i całej społeczności szkolnej.

Uczennica Zuzanna Marszałek z klasy IV Technikum Leśnego rozwija swoje zainteresowania w dziedzinie malarstwa. Prace można zobaczyć na terenie naszej szkoły. W pracowni chemicznej Zuzanna namalowała ogromny krajobraz z motywem ludowym charakterystycznym dla terenu Sądecczyzny i okolic Podegrodzia. Na ścianie frontowej artystycznie wypisała motto, które inspiruje uczniów każdego dnia.

Dowodem uznania talentu młodej uzdolnionej artystki był list gratulacyjny od Pani Konsul USA, oraz upominki, które zostały jej przesłane z Białego Domu. Uczennica namalowała obraz solidarności naszej szkoły z Narodem Ukraińskim w pierwszą rocznicę wybuchu wojny.

Mimo licznych obowiązków szkolnych Zuzanna znajduje czas nie tylko na  malowanie, ale także na rękodzieło w postaci licznych ozdób wykonywanych na szydełku, dekoracji  na akademie szkolne.  Bierze także udział w  konkursach plastycznych,  językowych  i olimpiadach.

Gratulujemy zainteresowań, życzymy wielu pomysłów i sukcesów.