slide-2.jpg
Literacka bitwa w Zespole Szkół w Starym Sączu: X Konkurs Czytelniczy pod Patronatem Starosty Nowosądeckiego

Pasja czytania i rywalizacja literacka w Starym Sączu nie ustają! Z ogromną radością informujemy, że X Konkurs Czytelniczy dla uczniów szkół podstawowych, który odbył się 6 czerwca pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Pana Tadeusza Zaremby, był wydarzeniem pełnym emocji i literackiej pasji. Tematem przewodnim była znajomość powieści fantasy Suzanne Collins pt. "Igrzyska śmierci", rozgrywającej się w Państwie Panem, która zainspirowała uczestników do głębokiej refleksji i kreatywnego myślenia.

Gratulujemy Adrianowi Gumulakowi z SP im. Stefana Pawlika w Rytrze zdobycia I miejsca, Allessii Wysopal z SP nr 2 w Kamienicy II miejsca oraz Magdalenie Tomasiak z SP w Barcicach im. Franciszka Świebockiego III miejsca. Wyróżnienia otrzymali: Lena Drożdż (SP w Popowicach), Zuzanna Żywczak, Karolina Bołoz (SP w Łomnicy Zdroju), Anna Walczak i Amelia Kołodziej (SP w Barcicach), Helena Deja (SP nr 2 w Starym Sączu), oraz Julia Sutor (SP w Gaboniu).

Dodatkowo, w ramach konkursu, uczniowie mieli okazję wykazać się nie tylko znajomością treści książki. Jednym z zadań było ułożenie krzyżówki, która nie tylko sprawdzała znajomość "Igrzysk śmierci", ale także zachęcała do zabawy słowami. Innym wyzwaniem było stworzenie plakatu promującego czytelnictwo, co pozwoliło uczestnikom połączyć sztukę wizualną z literaturą, tworząc przekonujące i oryginalne dzieła. Te dodatkowe konkurencje wzbogaciły konkurs o nowe, ekscytujące elementy, które podkreślały znaczenie czytania w życiu codziennym i edukacji. Uczestnicy, wykorzystując swoją inwencję twórczą, przyczynili się do promowania kultury literackiej wśród młodych ludzi. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników za ich zaangażowanie i rywalizację na najwyższym poziomie.

Wyrazy wdzięczności należą się sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Nowym Sączu, Spółdzielni Pracy Piwniczanka, Firmie „Fakro” oraz Radzie Rodziców Zespołu Szkół za hojne wsparcie i ufundowanie nagród oraz wspaniałej młodzieży z naszej szkoły, która po raz kolejny chętnie odpowiedziała na prośbę o pomoc w przeprowadzeniu konkursu. Dzięki wspólnym wysiłkom dzień ten był nie tylko świętem literatury, ale także okazją do budowania wspólnoty miłośników książek w naszym powiecie. Niech ten konkurs będzie inspiracją dla przyszłych pokoleń czytelników i przypomnieniem o sile, jaką niesie ze sobą literatura. Organizatorki Justyna Białka, Dorota Kruczek i Wiesława Majda już dziś zapraszają na kolejne literackie zmagania za rok.

 

Galeria zdjęć >>>