krak.jpg
Starosądecki Zespół Szkół z tytułem ZŁOTEJ SZKOŁY NBP!

W IV edycji ogólnopolskiego programu NBP tytuł „Złotej Szkoły NBP” otrzymał Zespół Szkół w Starym Sączu! Tematem przewodnim tej edycji był: „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna.” Uczniowie wykonali łącznie trzy zadania: lekcja z ekonomią, debata szkolna i warsztat uczniowski, edukując społeczność szkolną oraz seniorów z Dziennego Domu Seniora w Starym Sączu.

Spośród wszystkich placówek z zaszczytnym tytułem „Złotej Szkoły NBP” IV edycji 2023/2024 zostały wybrane szkoły, którym przyznano jeszcze, oprócz złotej statuetki i dyplomu, nagrody specjalne. I w tej kategorii młodzież odniosła kolejny sukces! Grupa Ambasadorów Ekonomicznych (10 uczniów z klasy 4 Technikum ekonomicznego z opiekunem panią Małgorzatą Sułkowską – Wilk) wywalczyła nagrodę za najlepiej przygotowane zadanie edycji.

Serdeczne gratulacje !