Szczyty Beskidu Sądeckiego zdobyte

W dniach: 23-24 września uczniowie II kl. szkoły branżowej wielozawodowej w starosądeckim ZS wraz z opiekunami (panem Dariuszem Horowskim i panem Kamilem Filem) wybrali się na wycieczkę szlakami Beskidu Sądeckiego. Pierwszy dzień rozpoczął się od zbiórki i wspólnego przejazdu do Krościenka, skąd czerwonym szlakiem grupa udała się w stronę Przehyby (1175 m n.p.m.).

Ostatnie odcinki trasy okazały się nie lada wyzwaniem, gdyż podejście na szczyt było dosyć strome. Dzień zakończył się wspólnym ogniskiem, przy którym można było porozmawiać i zjeść wspólnie kiełbaskę.

Po nocy spędzonej w schronisku na grupę czekało kolejne podejście na Radziejową (1266 m n.p.m.), gdzie znajduje się wieża widokowa, z której można było podziwiać okoliczne góry (Tatry, Pieniny).

Następnie młodzież udała się w stronę Piwnicznej Zdrój. Trasa drugiego dnia była zdecydowanie łatwiejsza, lecz dłuższa. Zmęczeni, ale szczęśliwi pociągiem wrócili do Starego Sącza. Wspólnie spędzony czas i piękne widoki gór i lasów wynagradzały wysiłek fizyczny. Był to aktywnie spędzony czas w miłym towarzystwie.