Szkolne obchody Dnia Języków

Dnia 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków (European Day of Languages), którego celem jest poprawa świadomości kulturowej i międzynarodowej oraz szacunek dla wszystkich języków. Na korytarzach pojawiły się zwroty w różnych językach takich jak: francuski, włoski, hiszpański, grecki, węgierski i wielu innych. To była doskonała możliwość poszerzania wiedzy poprzez łamigłówki językowe i quizy. Uczniowie mieli szansę wykonać prace plastyczne na temat „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków czwartoklasiści (kl. 4GT) odwiedzili Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu, aby zapoznać się z dziełami pisarzy tworzących w języku angielskim i niemieckim. Uczniowie spędzili czas na czytaniu fragmentów książek Jane Austen, Josepha Conrada i Williama Shakespeare’a w bibliotecznym kąciku czytelniczym. Podczas zajęć w bibliotece na podstawie powieści „Emma” poznawali dawną formę komunikacji językowej miedzy ludźmi przy pomocy listów, których wymiana między bohaterami miała istotne znaczenie. Lektura fragmentów komedii obyczajowej przybliżyła fabułę powieści i losy niektórych bohaterów, a także zainspirowała młodzież do zapoznania się z obszernym tekstem obcojęzycznym.