kampus.jpg
Ślubowanie pierwszoklasistów

Tradycyjnie 14 października, w naszej szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej, połączony ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych. Również i w tym roku, ceremoniał  stanowił ważny moment, ponieważ uczynił pierwszoklasistów pełnoprawnymi uczniami, świadomymi swoich praw i obowiązków. Przyrzeczenie zobowiązało ich do sumienności, uczciwości, przestrzegania statutu i troski o dobre imię szkoły.  W szeregi społeczności szkolnej, oficjalnie zostali przyjęci uczniowie klasy pierwszej Technikum Leśnego, Technikum Organizacji Turystyki, Technikum Informatycznego i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Szkoły Branżowej I Stopnia.

Uroczystość zakończył program artystyczny, który humorystycznie przedstawił obraz współczesnego nauczyciela w ujęciu opinii publicznej.

Dzień Edukacji Narodowej stał się także okazją do refleksji nad trudami i pięknem nauczycielskiego powołania. Wybrzmiały podziękowania za trud wychowania, poświęcenie, oddanie oraz dbałość o przyszłość uczniów.